ro:autoritati:competente:autoritati_competente_si_persoane_de_contact_desemnate_pentru_regprof

Referinţe: Competent authorities - List with all competent authorities in my country

ID Autoritatea competentă Oraşul NrProf Persoana de contact E-mail Telefon Fax Adresa
1360 Agenţia Naţională de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Bucuresti 18 Dobre Viviana viviana.dobre@ancpi.ro 021 317 69 33 sau 0755 016 513
Mazilu Dana Mihaela dana.mazilu@ancpi.ro 021 317 29 02
1050 Arhivele Naţionale ale României - Ministerul Afacerilor Interne Bucuresti 2 Constantinescu Alina resurseumane.an@mai.gov.ro 021 303 70 80 int. 15772
Vlaşin Cornelia bistrita.an@mai.gov.ro 0263 203 298
1225 Asociatia Nationala a Evaluatorilor Autorizati din Romania Bucuresti 1 Cătinean Bianca bianca.catinean@anevar.ro
Atîrnăţeanu Cătălina catalina.atirnateanu@anevar.ro 021 315 65 64 sau 0720 880 585
724 Asociaţia Naţională a Salvatorilor Montani din România Brasov 1 Cornoiu Sabin sabin@salvamontgorj.ro 0722 211 042
Cândea Ciprian-Cătălin cipriancandea@hotmail.com 0728 289 439
731 Autoritatea Aeronautica Civila Romana Bucuresti 7 Olinescu Cristian cristian.olinescu@caa.ro 021 208 1522
Aur Valeriu valeriu.aur@caa.ro 021 208 1573
721 Autoritatea Feroviara Romana Bucuresti 1 Platon Maria Mihaela Maria_Mihaela_Platon@yahoo.com 0758 601 180
Jakab Cezarina jakabcezarina@yahoo.com 0758 760 140
725 Autoritatea Nationala Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor Bucuresti 2 Bortisca Codrin bortisca.codrin@ansvsa.ro 0374 284 823
Popsor Minodora popsor.minodora@ansvsa.ro 0374 284 823
730 Autoritatea Navala Romana Constanta 38 Grecu Violeta Elena vgrecu@rna.ro, grecu_violeta@yahoo.com 0722454327
Olaru Cristina Beatrice colaru@rna.ro 0742105449
732 Autoritatea Rutiera Romana Bucuresti 12 Şerbănescu Adriana adriana.serbanescu@arr.ro +40 730 087 103
Tutunaru Victor victor.tutunaru@arr.ro +40 723 379 288
Munteanu Ortansa ortansa_munteanu@yahoo.com +40 727 777 253
Mureşan Dorin dorin.muresan@arr.ro +40 0721 275 321
700 Camera Auditorilor Financiari din Romania Bucuresti 1 Ionescu Mirela mirela.ionescu@cafr.ro + 4021-410 74 43, int. 110
Sandulescu Diana invatamant.admitere@cafr.ro + 4021-410 74 43, int. 105
Prodan Radu invatamant.admitere@cafr.ro, radu.prodan@gmail.com 0745 070 465, 0749 011 149
Petcu Alice alice.petcu@cafr.ro 0731 031 042
1056 Camera Consultantilor Fiscali Bucuresti 1 Deaconu Alexandru Stefan alexandru.deaconu@ccfiscali.ro 0733 403 037 sai 021 335 20 95
Stanescu Valentin valentin.stanescu@ccfiscali.ro 0733 303 034
Botezatu Mihaela mihaela.botezatu@ccfiscali.ro 0733 735 691
749 Camera Nationala a Consilierilor in Proprietate Industriala din Romania Bucuresti 1 Fierascu Cosmina cfierascu@rominvent.ro 0723 097 361
Buzioreanu Marius Adrian marius.bozio@yahoo.com 0745 086 588 sau 0238 719 619; fax 0338 810 530
1380 Centrul de Scafandri Constanta 7 Chiripuci Nicuşor nicusor.chiripuci@navy.ro +40 41 586 600 int. 159 / +40 723 650 260
Fleşer Petru petre.fleser@navy.ro +40 41 586 600 int. 100 / +40 754 011 519
Goga Irina um02145@navy.ro +40 41 586 600 int. 160 / +40 733 925 582
1362 Centrul National de Calificare si Instruire Feroviara Bucuresti 1 Jiman Bogdan Sever jiman_sever@cenafer.ro 0758 886 093
Brandus Daniel brindus.daniel@cenafer.ro 0758 886 015
1425 Centrul Naţional de Formare şi Perfecţionare a Antrenorilor Bucuresti 1 Ilie Adrian Mihai director@cnfpa-sna.ro 0751.115.420
Ilie Alexandru alex.ilie@cnfpa-sna.ro 0751.115.422
Ramona Ceamuru ramona_sebe@yahoo.com, razvan.popescu@cnfpa-sna.ro 0751115421
Popescu Razvan-Floryndo floryndo@yahoo.com 0722833542 și 0744847088
719 Colegiul Farmacistilor din Romania Bucuresti 1
2022 Colegiul Fizioterapeutilor din Romania Bucuresti 1 Stanca Nicoleta Daniela dananstanca@gmail.com 0731 821 221
Dumitru Madalina Florenta madalina.dum@gmail.com 0728 448 823
718 Colegiul Medicilor Dentisti din Romania Bucuresti 1 Temelcea Anca anca@temelcea.ro 0723 522 699
Bucur Alexandru alex_bucur2002@yahoo.com 0728 014 460
716 Colegiul Medicilor din Romania Bucuresti 40 Liţu Marius Alexandru marius.litu@cmr.ro 021 413 88 00 sau 021 413 88 03
Alexandru Voicu alexandru.voicu@cmr.ro 0723 339 117
Popa Mircea Dan mircea.popa@cmr.ro 0723 640 655
715 Colegiul Medicilor Veterinari Bucuresti 1 Stanciu Alexandra-Elis alexandra.stanciu@cmvro.ro 0721 246 899
Vlădulescu Andra-Maira andra_maira@yahoo.com 0744 979 045
Birtoiu Alin birtoiu_vet@yahoo.com 0722 351 978
Militaru Dumitru pasteurmili@yahoo.com 0744 510 071
Jitaru Livia ljitaru@yahoo.com 0740 061 230
1052 Colegiul National al Asistentilor Sociali Bucuresti 1 Rosu Cristian secretarexecutiv@cnasr.ro; cristi.personal@gmail.com 0720172727
Blejan Romelia cnasr@cnasr.ro; romelia.blejan@gmail.com 0755 038 185; 021 317 51 25
711 Colegiul Psihologilor din Romania Bucuresti 1 Guță Carmen Florentina recunoastere@copsi.ro 0763 609345
Ștefan Iulian Laurențiu recunoastere@copsi.ro 0733 073477
1048 Consiliul de Mediere Bucuresti 1 Ionescu Anca anca.ionescu@cmediere.ro, anca_dorina_ionescu@yahoo.com 0722.161.945, 0769637677
Pavel Cornel cornel.pavel@cmediere.ro 0732.881.639
703 Corpul Experţilor Contabili şi Contabililor Autorizaţi din România Bucuresti 2 Anca Ghidarcea juridic@ceccaro.ro 021/3308869/70, int. 333
Andreea Grigorescu echivalare@ceccaro.ro 021/3308869/70, int.113
2012 Inspectia de Stat pentru Controlul Cazanelor Recipientelor sub Presiune si Instalatiilor de Ridicat Bucuresti 0 ?
?
1409 Inspectoratul de Stat în Construcții - Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice Bucureşti 2 Serban Clara clara.serban@isc-web.ro 0759 042 248
Stelea Nina nina.stelea@isc-web.ro 0759 042 250
1421 Inspectoratul General al Politiei Romane – Directia Arme Explozivi si Substante Periculoase Bucuresti 2 Culcea Cosmin cosmin.culcea@politiaromana.ro +40767.398.192, +4021.208.25.25 int. 26533
723 Inspectoratul General al Politiei Romane – Directia de Investigatii Criminale Bucuresti 1 Boroş Iulian-Alexandru iulian.boros@politiaromana.ro 021.316.46.98
1420 Inspectoratul General al Politiei Romane – Directia de Ordine Publica Bucuresti 1 Măierean Cristian cristian.maierean@politiaromana.ro +40740.103.439, +4021.208.25.25 int. 19706
Văsie George george.vasie@politiaromana.ro +40721.283881/9, +4021.208.25.25 int. 19706
1422 Inspectoratul General al Politiei Romane – Directia Management Resurse Umane Bucuresti 0 Roşu Adina adina.rosu@politiaromana.ro +40723.160.666, +4021.208.25.25 int. 26134
709 Institutul Naţional pentru Cercetare şi Formare Culturală Bucuresti 1 SANDE Varjoghe sande.varjoghe@culturadata.ro 0788 903 065 021 893 3175
FERUTA Marian marian.feruta@culturadata.ro 0735 783 985 021 893 3175
GEORGETA VLADUTU georgeta.vladutu@culturadata.ro 0788 905 557 021 893 3175
1477 Ministerul Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene Bucuresti 3 Vilceanu Luminita luminita.valceanu@mdrap.ro 0372114588
VASILESCU Mihaela mihaela.vasilescu@mdrap.ro 0372114573
826 Ministerul Afacerilor Interne Bucuresti 1
704 Ministerul Educatiei Nationale - Directia Generala Invatamant Superior Bucuresti 1
705 Ministerul Educatiei Nationale - Directia Generala Management, Resurse Umane si Retea Scolara Nationala Bucuresti 15 Bogdan Dorina Mihaela bogdan.dorina@medu.edu.ro 0723 657 321 sau 021 405 62 63
Cristea-Stoea Maria stoea_maria_mect@yahoo.com 0726 115 565 sau 021 405 62 64
710 Ministerul Justiţiei Bucuresti 5 Bratu Angelica abratu@just.ro 0372041177
Călin Cristina cristina.calin@just.ro 037 105 0202
Cojan Adrian adrian.cojan@just.ro 0371051051
Panait Aurelia-Elena aurelia.panait@just.ro 0371051515
Pavel Virginia vpavel@just.ro 0371051151
Rusu Elena elena.rusu@just.ro 0371051052
Vasilescu Oana ovasilescu@just.ro 0372041166
Stoia Anamaria anamaria.stoia@just.ro
1460 ministerul_muncii_familiei_protectiei_sociale_si_persoanelor_varstnice - Autoritatea Nationala pentru Protectia Drepturilor Copilului si Adoptie Bucuresti 1 Oproiu Simona simona.oproiu@anpfdc.ro 021 310 07 89; fax 021 312 74 74
1051 ministerul_muncii_familiei_protectiei_sociale_si_persoanelor_varstnice - Autoritatea Naţională pentru Persoanele cu Dizabilităţi Bucharest 4 Ludu Horaţiu horatiu.ludu@anph.ro 0212125438 / 0212125439 int. 119, 126
Chiriac Lavinia Cerasela lavinia.chiriac@anph.ro 0212125438 / 0212125439 int. 119, 126
735 ministerul_sanatatii_-_directia_generala_resurse_umane_si_certificare_-_serviciul_de_recunoastere_a_calificarilor_profesionale Bucureşti 42 Beatrice Nimereanu nimere@ms.ro 021 307 25 98
Dracinschi Andreea dirru@ms.ro fax 021 307 26 01
1053 ministerul_tineretului_si_sportului - federatia_romana_de_schi_biatlon Bucuresti 1 Silviu Evi silviu57evi@yahoo.com 0724576797 / fax 0213000334
Marcel Frățilă marcelica_fratila@yahoo.com 0724659849 / fax 0213000334
722 Ministerul Transporturilor - Direcţia Transport Rutier Bucuresti 1 Stănescu Cătălin Florin rutier11@mt.ro 004 0750 032 461
Ionescu Mircea mircea.ionescu@mt.ro 004 0750 032 455; 004 0725 636 632
1049 Ministerul Turismului - Autoritatea Nationala pentru Turism Bucharest 1 Cojocariu Steliana steliana_cojocariu@yahoo.com 0734 453 458
Pop Valentin valentinpop68@yahoo.com 0733 440 222
720 Ordinul Arhitectilor din Romania Bucuresti 3 Ionescu Mariana mariana.ionescu@oar.org.ro +40 728 872 139
Tofan Bogdan tofanbogdan@gmail.com +40 722 228 657
717 Ordinul Asistentilor Medicali Generalisti, Moaselor si Asistentilor Medicali din Romania Bucureşti 9 Ababei Nicoleta nicoleababei@gmail.com 0748.147.325; 021/224.00.55
Timofte Mircea oammr.imi@gmail.com 021/224.00.55
712 Ordinul Biochimiștilor, Biologilor și Chimiștilor în Sistemul Sanitar din România Bucuresti 3 Dr.Chim.Sp. Georgeta Sorescu office@obbcssr.ro; obbcssr@gmail.com 0745.364.189
Jr. Tatiana Fulga consilier.juridic@obbcssr.ro; office@obbcssr.ro 0745.312.504
1055 Ordinul Tehnicienilor Dentari din Romania Bucuresti 1 Pană Simona simona.pana@yahoo.com 0732 731 544
Cazimirovitz Mihaela mihaela.cazimirovitz@yahoo.com 0733 440 4335
707 Registrul Auto Român Bucuresti 2 Uţă Cristian cristian.uta@rarom.ro 0722 368 482
Ciobanu Beatrice-Gabriela beatrice.ciobanu@rarom.ro 0728 966 184
1054 Registrul Urbaniştilor din România Bucuresti 1 Petrişor Liliana Elza director_executiv@rur.ro 021 3118338; 0731 316099
Urda Anca office@rur.ro 021 3118338; 0731 316098
701 Uniunea Nationala a Barourilor din Romania Bucuresti 1 Parascho Constantin constantin.parascho@unbr.ro 021.313.48.75
Cismaru Daniel daniel.cismaru@unbr.ro 021.313.48.75
733 Uniunea Nationala a Practicienilor in Insolventa din Romania Bucuresti 1 Dadu Carmen cami@unpir.ro 0752 280 730
ID Autoritatea competentă Oraşul NrProf Persoana de contact E-mail Telefon Fax Adresa
729 ministry_of_education_research_youth_and_sport Bucuresti 1
734 ministry_of_labour_family_and_social_protection Bucuresti 0
714 ministry_of_work_social_solidarity_and_family
702 Oficiul de Stat pentru Invenţii şi Mărci Bucuresti 0 Ştefan Carmen carmen.stefan@osim.ro 0725139038
Stoian Oana Codruţa Florentina oana.stoian@osim.ro 0729.106.729
827 oficiul_national_al_registrului_comertului 0
  • ro/autoritati/competente/autoritati_competente_si_persoane_de_contact_desemnate_pentru_regprof.txt
  • Ultima modificare: 2018/11/17 10:37
  • (editare externă)